Moc modlitby ženy” – kniha nielen pre ženy

185 – stranová kniha o sile modlitby od autorky Stormie Omartian, vhodná nielen pre ženy “Moc modlitby ženy” – vieš však ako sa máš modliť sama za seba? ” Väčšina žien sa totiž modlí za partnera, deti, priateľov a na seba zabúda.

Neviem prečo autorka zredukovala posolstvo knihy iba na ženské pokolenie. Rovnako dobre by si knižku mohli prečítať aj  páni, za ktorých sa podľa milej autorky Stormie Omartian (ktorá už 30 rokov verne nasleduje Pána) vraj toľko modlíme, ale teraz je čas myslieť aj na seba. Možno fakt, aby sme viedli osobnú modlitbu a nielen prosili za svojich blízkych, ako aj iný názov knihy, boli dôvody prečo sa ju rozhodla adresovať nám, dievčatám, ženám, matkám, babkám. A ak by názov zmenila napr. na ” Moc modlitby ženy a muža” by to vyzeralo divne;).

O to viac konkrétnejšie vystihuje situácie, ktoré sa netýkajú mužského pokolenia. Kniha je plná učení, modlitieb, ukazuje situácie do ktorých ak vstúpi Boh, môžu sa radikálne zmeniť k lepšiemu. Učí nás ako mu dôverovať, ako zachovávať prikázania a v neposlednom rade ako sa správne modliť a viesť s ním osobný vzťah.

Za každou kapitolou nájdete  Modlitbu, ktorá veľmi konkrétne zachádza do rôznych oblastí života a ukazuje aj riešenia. Okrem toho americká autorka pridáva Božie zasľúbenia pre môj život plné trefných citátov z Biblie.

Najťažie sa mi zdá zvládnutie kapitoly s názvom Pane, pomôž mi žiť podľa plánu, pre ktorý si ma stvoril, v ktorej opisuje ako odovzdať svoje plány a sny Bohu a nájsť zmysel života, nech sa už nachádzame v akejkoľvek životnej situácii. Toto môže byť aj dosť ťažké, keďže máme nejaké vlastné predstavy, snívame celé roky svoj sen a ten vôbec nemusí byť v súlade s tým čo On pre nás pripravil. Dokázať sa tohoto vzdať a poprosiť ho o odhalenie Jeho vízie pre náš život, lebo iba to je pravé a správne .

Je vhodná pre každú vekovú kategóriu a ešte by som doplnila, že najvhodnejšia je pre tie, ktoré sa rozhodli rozvíjať svoju vieru, alebo sú na najlepšej ceste. Čitateľkám želám príjemné čítanie a život naplnený  duchom 🙂

Ďalšia veľmi dobrá kniha o živote a práci kresťanských bratov, podnikateľov 

http://rohrmanmadova.blog.sme.sk/c/444318/neobjavena-motivacna-kniha-ako-byt-uspesnejsim-podnikatelom-clovekom-a-ako-sa-prestat-bat.html

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s