Na dovolenku vo februári ?

Už máte po krk arktickej zimy?  Vyberte sa na dovolenku vo februári. Neviete kam a ktoré destinácie sa oplatia? Môžem vám poradiť, lebo už niekoľko rokov cestujem do teplých krajín práve v studených mesiacoch. 

Napríklad teraz sa začína jar na Mallorce. Nájdete tu okolo sedem miliónov mandlovníkov, ktoré premenia ostrov na bielo – ružové more kvetov. Teploty sú okolo 15 stupňov, na slnku vybehnú na 20-25, ale teplota vody je úbohých 14 stupňov. Ak sa chcete trochu zahriať, vopred si užiť jar a nevadí vám že nemusíte plávať v mori,  tak je toto ideálne miesto .

Teraz je aj správny čas,  bez zbytočných front prejsť sa po Dalího múzeu vo Figueres (jednodenný výlet z Barcelony), kochať sa romanticko zahmleným Karlovým mostom, alebo si len tak vykračovať po ľudoprázdnej Prahe. Lebo február je najlepší mesiac na prehliadky miest, nikde nie je plno, bez čakania si vychutnáte prehliadku Sixtínskej kaplnky. A nehovoriac o cenách, tie sú teraz úplne na dne.

Ak sa kamarátite s dlhšími letmi, potom máte na výber zo vzdialenejších ázijských krajín, ktoré sú lacné a zaručia vám HOT TOPIC. Karneval  v Rio pripadá  v tomto roku 24.2.-28.2.

Ale moja destinácia na tento mesiac je jednoznačne España

Či už sú to Kanárske ostrovy, alebo Costa blanca. Nemám precestované celé Kanárske súostrovie, ktoré pozostáva až z 13 ostovov, ale navštívila som všetky turisticky známe destinácie a najviac mi imponuje najjužnejšia, možno trochu drahšia destinácia  Maspalomas.

Tu sú dôvody prečo ísť na Gran Canaria : 

1. Let nie je vôbec dlhý a drahý  (z BA 2 lety týždenne na Gran Canaria už od 55 Euro, dĺžka letu 4.50 hod, časový posun  -1 hodina)

2. Teplota vzduchu je výborná ca 20 – 25 st.C , príjemná teplota, cez deň obnosíte kraťasy a krátke rukávy, navečer je chladnejšie, treba si určite zobrať niečo teplejšie.

3. Teplota vody ujde (17-19 st.) pecka! No predsa len doporučujem bukovať hotel   s vyhrievaným bazénom ak si chcete užiť teplejšie kúpanie

4. Nudiť sa tu nebudete, lebo okolie tohoto mestečka ponúka prímorskú promenádu dlhú niekoľko km, prírodné a vodné parky, akváriá a asi najväčšou atrakciou pre milovníkov extrémneho športu je tu možnosť jazdy po piesočných dunách. 

Ak sa náhodou ešte rozhodujete medzi niektorým z iných ostrovov  “v okolí” Európy, tak doporučujem prečítať si publikáciu Ostrovy kolem Europy .  (Madeira, Gran Canaria, Malta, Djerba,Mallorca, Malta, Kos, Ischia, Cyprus). Alebo si počkajte na môj ďalší blog, v ktorom budem postupne opisovať ďalšie s týchto ostrovov 😉

ADIOS AMIGOS

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s