Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš? Zimná cestovateľská reportáž zo stredovýchodu Španielska

Pri prečítaní tejto otázky možno väčšine z nás zarezonuje slávna skladba maestra Gotta a textu o nič menej slávneho Karla Svobodu.  Ale v mojom článku má otázka z nadpisu iba prenesený význam, i keď som si minuloročné Vianoce  Popolušku pozrela na nemeckých kanáloch niekoľko krát. Prečo v nemčine ? Pretože sviatky sme slávili v Espana (aha veľmi logické) a nemecké kanály sú súčasťou  výbavy nášho prechodného hniezda. Už po ďalší rok sme zapadli do tejto čarovnej lokality Moraira, neďaleko Alicante, ale aj Valencie.

 

Je to miesto kam sa bežne cez zimu nevyberiete, ale keďže tam žijú naši priatelia,  teploty v zime sa vyšplahajú do +28 stupňov a dá sa tam prepraviť aj autom (iba smiešnych 2400 km) bolo to ideálne rozhodnutie, keďže sme aj majitelia poslušného, ale aj trošku rozmaznaného 4-nohého domáceho miláčika (viď foto, ako poslušne čaká na pána)

Treba mať na pamäti, že je to obľúbené letovisko, veď aj v lete sú ceny vyletené, ale my sa tu ocitáme mimo sezóny, kedy máte všetko za polovičku, nezabudnúť aj kúpanie. Áno, vykúpať v teplej vode sa môžete vo vani, krytej plavárni, v lepšom prípade vo vyhrievanom bazéne, za ktorý si treba týždenne priplatiť dvoma stovkami. Ale na svoje si prídu otužilci. Leto v zime si tu užijú so všetkými radovánkami. Našťastie patrím medzi nich a plne si užívam novoročné kúpanie v mori v 14 stupňovej vode. Oproti  11 stupňom, ktoré sú v bazéne sa  cítim veľmi  komfortne 😉

 

Okrem plávania si na Costa Blance v zime môžete plne užiť aj fitnis. Je tu za smiešnu cenu, pernamentka 29 Euro na mesiac s možnosťami návštevy od Poncia až po Pilatesa.  Po skončení tréningu je ideálne hodiť sa do jednej z ponúkaných chladných vôd, spáli sa tak ďalších 100 Kilo kalórií. Ale dennou návštevou tohoto zariadenia garantujem, že moja postavička bude iná ako tá, ktorú majú  vylihujúce kamošky na fotke.

Počas sviatkov sa tu konajú rôzne kultúrne akcie, jednou z tu obľúbených jej oslava Troch kráľov. Víta ich celé mesto, kráľi prichádzajú na ťavách vo veľkom sprievode, ktoré doprevádzajú somárikovia, kozičky a iné zvieratká.

Zažiť zimu v lete je príjemné a už teraz sa pýtam kde bude naše zimné hniezdo budúci rok?  A ak som niekoho trochu motivovala, rada zodpoviem na otázky a  budem pridávať ďalšie reportáže z letovísk pridám i praktické tipy a rady. Adiós amigos 🙂

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s