Priemerné ceny nehnuteľností v Španielsku

Aktuálne činí priemerná cena domov v Španielsku  1 458 EUR za m2, ale v ako všade inde vo svete aj v Španielsku sa ceny nehnuteľností v jednotlivých regiónoch líšia.

Podľa Tinsa – najväčšej  spoločnosti  pre oceňovanie majetku, tohtoročné hodnoty nehnuteľnosti v Španielsku vykazujú, že najdrahšie provincie sú momentálne  Malaga a Cadiz.  Costa del Sol je stále na čele  v nákupe nehnuteľností  a to napriek vyšším cenám.  Tieto dva známe provincie ponúkajú aj najvyššie zhodnotenie .

Avšak medzitým sa priemerná cena nehnuteľnosti na pobreží Costa Blanca (týkajúca sa malých pobrežných mestečiek, akými sú  Javea, Moraira,  Denia, Benissa …. )začína zvyšovať a to vďaka prílivu zahraničných rezidentov, ktorí obsadzujú práve tieto lokality.  Trend trvá už niekoľko rokov a má rastúci charakter. Táto informácia je dobrá, lebo znamená, že ceny na Costa Blanca rastú, pretože rastie dopyt a na druhej strane to znamená, že ak chcete v tejto oblasti kúpiť nehnuteľnosť budete to musieť urobiť čím skôr 😉 .

 

Najdrahšia z uvedených lokalít je najmenšia Moraira,  potom Javea a Denia je zatiaľ cenovo najprístupnejšia. Je to aj preto, že je viac “španielska”, teda že v nej  žijú aj  španieli a nielen cudzinci a turisti vo vysokom percentuálnom zastúpení ako tomu je v okolitých  mestách. Denia je okrem toho prístavné mesto a za 4 hodiny sa dostanete trajektom na Baleáre (Ibizu, Mallorcu, alebo Menorcu)

Aby som bola aj konkrétnejšia, ceny slušnejších  bytov v okolí mesta Denia začínajú už od 50 000 Euro, končia pri niekoľko stoviek tisíc  Eur (penthouse, novostavby …) Ale najbežnejšie ceny za ktoré sa byty predávajú sú  ceny okolo 95 000 Euro, pričom sa jedná o byty, ktoré majú k dispozícii komunálny bazén,  častokrát saunu, vnútorný bazén,  parkovanie, fitness a bezpečnostnú službu.  Jeden z takých bytov aktuálne na predaj v DENIA nájdete TU.

Napríklad,  vilku, ktorú vidíte na obrázku hore v mestečku Javea si kúpite za 370 000 Euro. Najpredávanejšie sú vily  s bazénom a podľa možnosti s výhľadom buď na more alebo na hory v cenovom rozmedzí od 250 do 450 000 Euro. Ak máte akékoľvek otázky kontaktujte ma, ak budem môcť rada vám odpoviem.

Vyberte si nejaký pekný bytík, alebo  vilku s bazénom. Aktuálne nehnuteľnosti na predaj alebo prenájom  nájdete TU http://spainlifeandhouses.com/properties/

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s