Prenájom tvojej nehnuteľnosti kdekoľvek a komukoľvek – Home exchange

Ak si vlastníkom nehnuteľnosti, ktorú z času na čas neobývaš a k tomu aj rád cestuješ, tak potom nie je lepšej kombinácie ako využiť služby portálu Homeexchange a ubytovať sa hocikde na svete takmer zdarma, a zároveň nechať si ubytovať ľudí tejto planéty.

Keďže je ponuka možností prenájmov pomerne pekná a nie každý v tom má úplne jasno, ako čo funguje,  rada by som sa podelila o svoje praktické skúsenosti a systémy trochu objasnila, v článkoch, ktoré budem postupne pridávať. Verím, že ti pomôžu a nezabudni, že na konci každého článku nájdeš “sladkú odmenu” v podobe bónusových bodíkov.

Našími prvými i hosťami boli Holanďania s elektrickým autom. Príjemná rodina, ktorá ma vopred informovala cez whatsapp o presnom príchode, aby som mohla zariadiť odovzdanie kľúču. Tesla dorazila z Holandska kompletne „prázdna“ a keďže chceli klienti ďalší deň cestovať na “poznávačku” do okolia Nitry, museli sme ju i ju dobiť. Päť hodinové dobíjanie auta spapalo nejaké kw navyše, za ktoré mi pekne nechali v deň odchodu na stole cash. Keďže som bola odcestovaná ako inak v Espani, vyzdvihnutie a odovzdanie kľúčov bolo zariadené treťou osobou a prebehlo bezproblémovo. Z pobytu v našom dome boli nadšení, o čom presvedčili ostatných dobrou referenciou a doporučením nášho príbytku. O pobyt v ich dome v Eindhovene sme neprejavili záujem a tak sme si nechala od nich zaplatiť  tzv guestpoints GP, ktoré budeme môcť využiť kedykoľvek a kdekoľvek vo svete.

Homeexchange, alebo v preklade výmena domov, je založená na výmene domov, bytov, a iných obytných jednotiek medzi dvoma majiteľmi. Po bezplatnom založení profilu a zverejnenia inzercie svojho “domova” na homeexchange začneš dostávať  ponuky od ľudí z celého sveta, záleží dosť na tom kde sa nachádza tvoj byt, dom alebo izba. Momentálne ich je viac ako 400 000 v 187 krajinách.

Dobre, to znie možno lákavo, ale čo ak ja nechcem ísť na výmenu do krajiny, z ktorej mám práve ponuku, alebo mi nevyhovuje termín? Táto vec je veľmi dobre zariadená. Môžeš prenajať svoju obytnú jednotku, v čase keď je voľná človeku z Holandska v lete, pričom ty navštíviš dom niekoho úplne iného v Španielsku v zime.

Stačí si v systéme nastaviť „získať GP“ (tzv. guest points), tieto si pekne zbieraš a keď ich máš dosť, môžeš si vybrať ubytovanie kdekoľvek na svete takmer zdarma (platíš iba poplatok 10 Euro na noc). Ale, ak chceš cestovať viac a chceš sa vzdať aj tohto poplatku, môžeš, potom sa ti oplatí kúpiť si ročné predplatné Optimum za 150 Euro ročne, a okrem toho, že ti bude ihneď pripísaných 500 bonusových bodov, ktoré môžeš využiť na ubytovanie, trebárs na 3 nocí v nejakom letovisku, už nič nedoplácaš. Ak sa ti prvý rok nepodarí žiadna výmena domu, dostaneš ďalší rok zdarma.

Ak máš obavy ohľadom bezpečnosti, že by ti niekto s tvojich nájomníkov niečo zobral, alebo pokazil. Túto vec máš zabezpečené kauciou. Nastavíš si rozumnú výšku (trebárs 350 Euro) kauciu a v prípade nejakých menších úrazov si to z toho po skončení pobytu strhneš. Ak by ti niečo zmizlo, tak každý zúčastnení na výmene je overený svojím ID a portál ručí za prípadné väčšie škody až do 1 mil. Euro, podobne ako napríklad na Airbnb.

Ak chceš aj profitovať , založ si homeexchange konto cez tento link a získaš aj prvých 150 GP, ktoré môžeš použiť na ubytovanie (je to približne cena 1 – 2 nocí kdekoľvek, výška GP vždy záleží od kvality ubytovania, čím kvalitnejšie tým viac GP).  Prajem ti veľa bodov a dobrých klientov a ak by si mal akékoľvek otázky píš ;).

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s