Španielsko, Costa Blanca Sever – prenájom apartmánov, viliek, v mestách Moraira, Javea, Denia

Costa Blanca je španielske  pobrežie Stredozemného mora v okolí mesta Alicante a Valencia, pri ktorom leží aj medzinárodné letisko s leteckým spojením s Viedňou. Názov probežia v preklade znamená “biele pobrežie”, toto pomenovanie  dostalo podľa svetlej farby piesku na plážach. Obľúbené dovolenkové letoviská sú v okolí pobrežných miest   Moraira, Dénia a Javea (Xàbia).

mapa

Moraira

Moraira je staré španielske, rybárske mestečko na pobreží Costa Blanca, ktoré sa stalo obľúbeným turistickým letoviskom. Moraira patrí do obce Teulada, ktorá je súčasťou prístavu Marina Alta. Mesto sa nachádza v provincii  Alicante a je  súčasť autonómnej oblasti Valencia a ponúka 8 km krásneho pobrežia podporovaného horami a útesmi.  Moraira leží medzi väčšími mestami Calpe na juhu a Dénia a Javea   na severe. Hlavné mesto obce, Teulada, sa nachádza vo vnútrozemí šiestich kilometrov. Na pobreží v centre obce a v blízkosti prístavu je možné vidieť aj časti pevnosti z 18. storočia. Obe mestá sú situované od letiska Valencia a Alicante ca 90 km. Ak by ste chceli sa chceli dostať do Barcelony, potrebujete ca 5 hod cesty autom. Jeho pobrežná orientácia a okolité hory poskytujú mikroklímu s priemernou ročnou teplotou 18 ° a viac ako 300 slnečných dní ročne, čo je zárukou, že Moraira je destináciou, ktorú si môžete vychutnať po celý rok.  Moraira a okolie sú známe svojou relaxačnou atmosférou s krásnou a nedotknutou scenériou. Ponúka atraktívne možnosti vyžitia  a uspokojí všetky vekové kategórie.

Čo mesto ponúka:   

Atrakcie ,  Príroda a parky , Outdoor aktivity , Nočný život, Pamiatky, Okružné jazdy,  Fun and game ,  Shopping, Yachting …

Ponuka ubytovania   https://evuschka.com/pobyty-pri-mori/

JAVEA 

Xabia je pobrežné mesto v  v provincii Alicante. Nachádza sa pri  Stredozemnom mori medzi dvoma skalnými mysmi   Cap de Sant Martí a Cap Sant Antoni, ktoré majú dlhú peknú pláž. Vďaka tomuto rozloženiu sa stalo letovisko obľúbené medzi turistami.  Mesto ponúka piesočnú pláž Arenal  v tvare širokého oblúku s bielym pieskom na jednej strane a s promenádou na druhej strane.  Ulice starého mesta  ležiaceho trochu ďalej vo vnútrozemí,  lemujú dobre zachované panské domy s ozdobenými balkónmi  a umelecky stvárnenými tepanými mrežami na oknách.  Gotický kostol Iglesia de San Bartolomé z 15. storočia  slúžil  veriacim nielen na útechu ale aj ako  obrana tela – v dobách vojenských konfliktov tu ľudia hľadali úkryt.   Priemerné teploty v mesiacoch júl sú 30 st. a  v auguste  32 st.C

!Pozn. Jávea je názov mesta v španielčine, a   Xàbia je v katalánčtine!

Čo mesto ponúka: 

Outdoor aktivity, okružné jazdy, jazdy na lodi a vodné športy, jachting, kultúrne pamiatky, 30 km piesočnaté pláže, nočný život,  jedlo a pitie, štúdium a workshopy, zábava a hry,  wellnes, príroda a parky, múzeá, návšteva muzeí  – Archeologické a etnografické múzeum – Museo Arqueológico y Etnográfico „Soler Blasco“ .

Noční život v Xabii je sústredený okolo pláže Arenalu.  Je tu niekoľko plážových barov, možnosť tancovať salsu, flamengo a ďalšie tance, alebo len tak popíjať pri príjemnej hudbe drink.  V okolí sú ďalšie malebné pláže, skalnaté úseky, jaskyne a skryté piesočnaté  zátoky.  Medzi mestami  Xabia, Jesús Pobra a Denia leží prírodní park Montgó. Z jeho nejvyššiehho vrcholu (753 m) sa dá vidieť Ibiza . Park bol  pred 30 000 rokmi v mladším paleolitu domovom kočovných lovcov a zberačou.

 

DENIA 

Dénia je veľmi príjemná vstupná brána na pobrežie Costa Blanca. Prímorské mestečko a prístav leží uprostred   medzi Alicante a Valenciou. Patrí k autonómnej oblasti Valencia a je súčasťou Marina Alta. Dénia ponúka kľud na relax a súčasne slušné turistické zázemie.  Mestečko má 45 tis.obyvateľov a ponúka rozmanitosť vyžitia, 30 km piesočnaté pláže, gastronómiu ocenenú Unescom, športy všetkého druhu od vodných cez byciklovanie po turistiku alebo prechádzky po pláži, shopping, tanec, štúdium jazykov (z vlastných skúseností doporučujem TLC Denia . Mesto leží na úpätí hory  Montgó (753 m), ktoré  je prirodzenou  dominantou mesta.  V okolí tohoto masívu nájdete veľmi mnoho chránených   druhov rastlín a živočíchov.

Aj  preto bolo toto územie  o rozlohe 2,5 tis. hektárov v roke  1987 vyhlásené za prírodný park . Druhou dominantou, ktorá leží na skalnom  ostrohu nad mestom, je hrad z prelomu 11. – 12. storočia.  Na hrad sa dostanete  z centra mesta výstupom pešo  , alebo  si zakúpite okružnú jazdu  v turistickom vláčiku.  Výhľad odtiaľ na mesto a prístav je nádherný . Z prístavu máte možnosť sa pravidelnou trajektovou dopravou prepraviť na  Baleárské ostrovy Ibizu a Mallorku.

Čo mesto ponúka: 

Outdoor aktivity, okružné jazdy, jazdy na lodi a vodné športy, jachting, kultúrne pamiatky, 30 km piesočnaté pláže, nočný život,  jedlo a pitie, štúdium a workshopy, zábava a hry,  wellnes, príroda a parky, múzeá, preprava trajektom na Baleárske ostrovy, miesta ideálne  aj pre rodiny s deťmi …

Ponuka ubytovania:  https://evuschka.com/pobyt-pri-mori-prenajom-izby-vo-vile-s-bazenom-deniacosta-blanca-spanielsko/

 

2 thoughts on “Španielsko, Costa Blanca Sever – prenájom apartmánov, viliek, v mestách Moraira, Javea, Denia

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s