Ako seriózne zarábať na nete, I.časť

Zarábanie na nete nebolo nikdy jednoduchšie. Foriem je veľa a v tejto časti opíšem 2. Ak sa neviete od PC odpojiť a ste vo veku, že vám rodičia naznačujú aby ste sa osamostatnil a vy síce viete kam, ale neviete za čo, čítajte ďalej.

Lebo spojením príjemného s užitočným máte šancu, že sa vám to podarí a možno z toho bude aj dlhodobá práca. Na túto tému si aktuálne vyguglíte presne 15 300 výsledkov, čo nie je malé číslo. Avšak k písaniu na túto tému ma inšpiroval  fakt, že mi chýba akýsi lepší “výcuc” v spojení s praktickými radami .

Blogovaním zarobíte, ale ešte najbližších  5 rokov zostanete u rodičov 

Veľa článkov inšpiruje k tomu, aby ste si založili blog, nastavili reklamu od Google s názvom “Ad sence” a začali zarábať. Aj spoločnosť Google vám ponúkne krásne videjko, ktoré keď si pozriete, nadšene sa pustíte do práce. Vytvoríte si vlastný blog, najviac doporučujem na wordpresse, aspoň trochu počítačovo gramotný človek dnešnej doby ho zvládne bez problémov. Môžete ju mať aj zadarmo, ak si ponecháte v názve, názov wordpress, takže to bude vyzerať napríklad takto jankomrkvicka.wordpress.com, alebo za minimálny poplatok 2,90 Euro/ mesačne, bude doména iba vaša http://www.jankomrkvicka.com . Podmienkou je aby bola voľná, ale to vám strýko wordpress okamžite oznámi (mimochodom táto stránka je naozaj ešte voľná) 

Druhým krokom je, že si určíte tému, ktorá je blízka vášmu srdcu a začnete na ňu blogovať, v preklade znamená, písať články, úvahy a pridávať ich na svoju webovú stránku, alebo do tzv. inernetového zošita. Vhodné fotky k vašej téme sú esenciou a nepostrádateľným doplnkom k výplodom fantázie a častokrát sú to fotky, ktoré zaujmú čitateľa viac ako text.

Svoj web si musíte trochu zaplniť a až potom môžete prejsť k ďalšiemu príjemnému bodu, nastavenie adsence reklamy. Jej princíp je jednoduchý,  na svoju stránku si necháte zobrazovať reklamu a Google vám zaplatí za to, že ľudia budú na ňu klikať. Stačí do kódu stránky vložiť kód pre zobrazovanie reklamy a je to. Google bude automaticky zobrazovať reklamu podľa obsahu vašej stránky a podľa návštevníkov vášho webu. Potom si už len vyložíte nohy (veď máte na nich voňavé, vypraté ponožky od maminky)  a čakáte na koniec mesiaca, kedy vám bude zaplatené za to, že návštevníci klikli na reklamu na vašom webe.

Praktická ukážka pri zárobku 1.000 EUR mesačne z reklamy

Akú veľkú návštevnosť musíte mať?  Pri cene 0,10€ za jeden klik potrebujete, aby na reklamu ľudia klikli 10.000 krát (10.000 klikov x 0,10€ = 1.000€ zárobok). Možno ste mali skvelý deň a napísali takú haluz šíriacu sa sociálnymi sieťami ako choroba šialených kráv a článok so zakomponovaným kódikom od google obdrží potrebnú klikanosť.

Pri priemernej miere prekliku 0,17% to znamenalo, že reklama sa na Vašom webe zobrazila ca 588.000 krát za mesiac. Veď to je malina. Vám sa to určite podarí, stále je podstatné písať kvalitné veci a hlavne sa popritom modliť, aby sa našlo potrebné množstvo čítajúcich a najmä klikajúcich. Lebo inak bacha, ak  dosiahnete  58.000 tisíc zobrazení stránok mesačne, potom bude  zárobok stovečka a to už predstava vlastného bývania bude veeeeeľmi vzdialená. No a ak bude počet zobrazení stránok len  6.000, váš mesačný zárobok sa dostane na úhradu dvoch porciíí  dobrej pizze od BOSS ale pozitívum je,  že s plným bruchom sa lepšie premýšľa a v dvojici ste si urobili pekný večer a oslávili prvý internetový zárobok.

Záver:  Dá sa teda zarobiť reklamou na webe? Určite áno, ale aj vaše trpezlivá matka sa radšej odsťahuje k staršej dcére, lebo to  ponocovanie a vysvecovanie pri kompe jej bude liezť na nervy. Ak ale predsa radi píšete a chcete za to dostať zaplatené čo tak prihlásiť sa na web jaspravim.sk urobiť si profil a dať si svoju ponuku s písaním PR článkov. Mám to overené, funguje to ak pristupujete k práci (áno lebo aj písanie je práca a nie vždy najľahšia) poctivo,  klienti si vás nájdu.

Neklikajte, zarábajte

Affiliate – partnerské, provízne programy. Hneď na úvod affiliate, alebo vlastný produkt a úplne najlepšie je to v kombinácii. A najsamajlepšia kombinácia  je vlastný produkt + amazon. Na túto tému som už napísala blog, nájdete ho tu https://rohrmanmadova.blog.sme.sk/c/445129/od-nuly-k-milionom-ako-na-to-cast-2.html 

Tamtararááám, taaak už som vám to prezradila a môžem ísť na do fitka…;)

Boli ste dobrí? Že áno? Tak vám k tomu ešte niečo dosť praktické doplním.

Čo si pod Affiliate – formou online reklamy predstaviť?  Nuž, keď vy, prostredníctvom vášho webu prinesiete zákazníka vášmu partnerovi (internet ich je plný, na Slovensku veľmi obľúbená a kvalitná firma DOGNET) a on vám dá vopred dohodnuté percento z príjmu. Tu už nehovoríme o drobných. Lebo väčšina predajcov vám kľudné dá 10% až 50% z predajnej ceny produktu.

Kto, alebo čo za tým stojí? 

Je za tým konverzia.  Čoooo? Nie nemusíte meniť euráče na české. Táto naša konverzia znamená splnenie cieľa, ktorý stránka má. Môže to byť nákup, vyplnenie formuláru, stiahnutie brožúry atď. Miera konverzie sa udáva v percentách a znamená, koľko zo 100 návštevníkov urobilo konverziu. Bežne majú eshopy konverzný pomer 0,5 – 2%.

Príklad. Predstavte si, že máte klasický obchod a pri vstupe  sledujete počet návštevníkov. Miera konverzie vyjadruje, koľko percent z ľudí, ktorý k vám prišli, ALE aj nakúpili.

Páči sa vám to? Zarábali by ste radšej takto? Pravdepodobne vám teraz víri v hlave otázka ? Musím si predsa najprv naštudovať  konverzie, cockies, impresie s klick rate, cms, sem, rtb …a potom to sa to naučiť ako to všetko aplikovať do webu . Hm, je mi u rodičov naozaj tak zle?

Nuž toto rozhodnutie je iba na vás …ale ja by som povedala HOR SA DO TOHO, lebo bez práce nie sú koláče a tie vlastné voňajú aj chutia najlepšie !!! A okrem toho Dognet má aj vlastný vzdelávací systém a všetko ťa naučí.

No a ak patríte fakt k tým, ktorí si stále môžu dovoliť ísť cestou ľahšieho odporu, mám tu bonbónik, na portáli s prozaickým názvom POKORUNCE  už za registráciu dostávate prvých 130 CZK a za každé prečítanie emailu po korunce 😉

Veľa úspechov a sledujte môj blog, lebo prídu ďalšie poučné časti 🙂

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s